پرسش‌های متداول

چگونه می توانم مقاله خود را برای چاپ در نشریه ارسال کنم ؟

پس از ورود به سامانه و ثبت نام و دریافت نام کاربری و رمز ورود مقاله خود را می توانید بارگذاری نمایید. قبل از ارسال مقاله حتما قسمت راهنمای نویسندگان را مطالعه نمایید و مقاله ارسالی خود را دقیقا طبق ان تدوین و تنظیم کنید. مقاله فقط از طریق سامانه دریافت و مورد بررسی قرار می گیرد.
آدرس سامانه نشریه: https://jtcp.ut.ac.ir/

چگونه از وضعیت مقاله ارسالی خود اطلاع پیدا کنم ؟

فقط از طریق سامانه نشریه درصفحه شخصی نویسنده مسئول (مکاتبه کننده/ فرستنده) می توان وضعیت مقاله را مشاهده کرد. لذا کلیه اقدامات اعم از ارسال ، بازنگری، مکاتبات، درخواست ها ، تغییر ترتیب نویسندگان و ... فقط از طریق نویسنده مسئول(مکاتبه کننده/ فرستنده) امکان پذیر می باشد( نویسندگان دیگر مقاله با نویسنده مسئول/ مکاتبه کننده هماهنگ شوند و از تماس مکرر با دفتر نشریه اکیداً خود داری نمایید)

مدت زمان تعیین تکلیف و ارزیابی مقاله چقدر می باشد؟

حداقل زمان لازم، جهت تعیین تکلیف و ارزیابی مقاله  4 ماه می باشد. پس از گذشت این مدت، نویسنده مخیر است منتظر بماند و یا درخواست بازپس گیری مقاله خود را ارسال نماید.

آیا دانشجو می‌تواند به تنهایی مقاله برای چاپ ارسال کند؟


خیر. حداقل یکی از نویسندگان مقاله باید عضو هیات علمی و دارای حکم کارگزینی باشد.


آیا امکان اشتراک و دریافت نسخه چاپی مجلات وجود دارد؟

با توجه به اینکه انتشار مجله به صورت الکترونیکی می باشد امکان اشتراک و ارسال نسخه های چاپی وجود ندارد و فایل های الکترونیکی بر روی وب سایت مجله به صورت رایگان قابل دانلود می باشند.

آیا می توان مقاله خود را به چند مجله ارسال نمود؟

از ارسال همزمان مقاله خود به چند مجله خودداری نمایید در صورت مشاهده چنین مواردی علاوه بر گزارش تخلف به مراجع ذیصلاح کلیه هزینه های تحمیل شده به دفتر مجله از نویسندگان دریافت خواهد شد.

آیا مجله بابت ارزیابی و چاپ مقاله از نویسندگان هزینه دریافت می کند؟

بله. به استناد مصوبه مورخ 1401/03/31 هیئت رئیسه داشکدگان فارابی درصورت پذیرش نهایی مقاله مبلغ 500،000تومان بابت هزینه انتشار دریافت می‌گردد.